Gilad Atzmon odehraje jedinečný koncert v Praze

Světově známý saxofonista zavítá do naší metropole, aby zde odehrál ojedinělý koncert za účasti vyjímečných muzikantů české a slovenské hudební scény.

V doprovodu pianisty Tomáše Jochmanna, kontrabasisty Jana Feča a bubeníka Dušana Černáka vystoupí legendární multiinstrumentalista Gilad Atzmon v klubu A Maze in Tchaiovna v Praze. Giladova brilantní kombinace jazzu, prvků arabské a izraelské hudby uchvacuje jazzové nadšence napříč zeměkoulí, kde je považován za nejvytíženějšího muže britského jazzu.
Ve své hudbě impozantně mísí vlivy Blízkého východu, Severní Afriky a Východní Evropy. Je držitelem prestižního ocenění BBC Album roku a do svých řad si ho vybírají osobnosti jako jsou Paul McCartney, Sinnead O'Connor, Robbie Williams či legendární kapela Pink Floyd, na jejíž poslední desce The Endless River se Gilad podílel. Gilad je rovněž členem kultovní kapely The Blockheads.
Atzmonova vystoupení řadí hudební kritici mezi mezi nejpovedenější jazzové zážitky dnešní doby.

Koncert se odehraje 6. října od 19:30 hodin v klubu A Maze in Tchaiovna na adrese Sochařská 8, Letná - Praha. Více informací naleznete na stránkách klubu. Vstupné je dobrovolné a kapacita omezená. Pro rezervace volejte na tel.: +420 608 864 274.

"Atzmon je nejlepší žijící muzikant na světě." - Robert Wyatt
"Impozantní schopnost improvizace. Je to jazzový obr ve své plné kráse." - The Guardian
"Atzmon je bez diskuze nejvytíženější muzikant britské jazzové scény." - The Times
"Od základu neskutečně nadaný!" - The Guardian

 


Spolupráce