EFG London Jazz Festival představuje program

Letos anglickou metropoli čeká již 21. ročník tohoto mezinárodně uznávaného festivalu. Pořadatelé si opět dali záležet a vystavěli line-up z těch nejzvučnějších jmen.

Od 15. do 24. listopadu nabídne EFG London Jazz Festival legendy, jako jsou Wayne Shorter, Lee Konitz, Stan Sulzmann, ale i jejich nástupce z mladší generace, a to Tigrana Hamasyana, Gwilyma Simcocka, Gilada Atzmona či Johna Medeskiho.

Kompletní program festivalu:

15. listopadu 2013, pátek:
Medeski, Martin and Wood + předkapela: 18:15 - Ronnie Scott's 
Jazz Voice: 19:30 - Barbican
Hugh Masekela and Larry Willis + Zena Edwards: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall 
Hossein Elizadeh: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Stan Sulzmann’s Neon Orchestra + Brass Jaw: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room
Pedrito Martinez: 20:00 - artsdepot 
Medeski, Martin and Wood + předkapela: 23:15 - Ronnie Scott's, VYPRODÁNO

16. listopadu 2013, sobota:
Get Involved: Brass Jaw with Gwyenth Herbert: 15:00 - Wigmore Hall
Medeski, Martin and Wood + předkapela: 19:15 - Ronnie Scott's
Arild Andersen + Trio Red: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Paolo Conte: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall
National Youth Jazz Orchestra: 19:30 - Rose Theatre, Kingston
Bob James David Sanborn + Zoe Rahman Quintet: 19:30 - Barbican
Phronesis in the Round: 19:30 - The Cockpit
Schlippenbach Trio Vs Noszferatu: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room
Medeski, Martin and Wood + předkapela: 23:15 - Ronnie Scott's 

17. listopadu 2013, neděle:
Charlie Parker on Dial: 15:00 - Southbank Centre, Purcell Room
Joe Stilgoe: Songs on Film: 15:00 - St James's Studio
Geri Allen, Terri Lyne Carrington a Esperanza Spalding: ACS: 16:00 - Barbican
Natalie Williams Soul Family: 18:30 - Ronnie Scott's
Snark Puppy: 19:00 - Village Underground
Joe Stilgoe: Songs on Film: 19:30 - St James's Studio - VYPRODÁNO
Patty Griffin + Julia Biel: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall
Jazz Cubana! Alfredo Rodriguez, Pedrito Martinez a Ramon Valle: 19:30 - Southbank Centre, Elizabeth Hall
Phronesis in the Round: 19:30 - The Cockpit
Charlie Parker on Dial: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room
Wayne Shorter: Quartet a BBC Concert Orchestra: 20:00 - Barbican

18. listopadu 2013, pondělí:
Christian McBride: 18:00 - Ronnie Scott's
Lee Konitz/Dan Tepfer + Kenny Wheeler Quintet: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Michèle Drees: Jazz Tap Project: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room

19. listopadu 2013, úterý:
Christian McBride: 18:00 - Ronnie Scott's
Courtney Pine a Monty Alexander: 19:30 Barbican
Gwilym Simcock: 19:30 - St Stephen's, Rosslyn Hill
Tigran Hamasyan + Elina Duni: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Christine Tobin + Georgia Mancio: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room

20. listopadu 2013, středa:
Christian Scott: 18:00 - Ronnie Scott's
Pablo Held Trio: 19:30 - Barbican Milton Court
A Tribute to Abram Wilson: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room


21. listopadu  2013, čtvrtek:
Christian Scott: 18:00 - Ronnie Scott's
John McLaughlin/Zakir Hussain: Remember Shakti: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall
Gilad Atzmon: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Brad Mehldau a Mark Guiliana: Mehliana + Sons of Kemet: 19:30 - Barbican
Ketil Bjørnstadt: The Story of Edvard Munch + Tim Whitehead: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room
Jazz at Café Society: 20:00 - Artsdepot

22. listopadu 2013, pátek:
Toumani Diabaté & Trio Da Kali: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall
Matthew Herbert + Hello Skinny: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Nu Civilisation Orchestra Plays Mingus + Lords of the Lower Frequency: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room
Amarcord Nina Rota: 20:00 - Barbican
La Chiva Gantiva: 20:00 - Rich Mix

23. listopadu 2013, sobota:
Essentially Ellington: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Marcus Miller + Carleen Anderson: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall
John Hollenbeck Claudia Quintet + Royal Academy of Music Big Band: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room

24. listopadu 2013, neděle:
The Stan Tracey Quintet - ‘The Flying Pig’ + John Surman and Stan Tracey: 15:00 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Bold As Brass: 16:00 - Southbank Centre, Foyer Spaces
Bobo Rondelli: 19:15 - Southbank Centre, Purcell Room
Louis and The Duke in London 1932-1933 - an 80th anniversary celebration: 19:30 - Cadogan Hall
An Evening with Madeleine Peyroux: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall
Carla Bley, Steve Swallow a Andy Sheppard: 19:30 - Wigmore Hall
Archie Shepp Attica Blues Orchestra: 19:30 - Barbican

Vstupenky a informace naleznete na webu EFG London Jazz Festival.


 

Jazz Voice: 19:30 - BarbicanHugh Masekela and Larry Willis + Zena Edwards: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall Hossein Elizadeh: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth HallStan Sulzmann’s Neon Orchestra + Brass Jaw: 19:45 - Southbank Centre, Purcell RoomPedrito Martinez: 20:00 - Artsdepot Medeski, Martin and Wood + předkapela: 23:15 - Ronnie Scott's, VYPRODÁNO
Jazz Voice: 19:30 - BarbicanHugh Masekela and Larry Willis + Zena Edwards: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall Hossein Elizadeh: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth HallStan Sulzmann’s Neon Orchestra + Brass Jaw: 19:45 - Southbank Centre, Purcell RoomPedrito Martinez: 20:00 - Artsdepot Medeski, Martin and Wood + předkapela: 23:15 - Ronnie Scott's, VYPRODÁNO
15. listopadu 2013, pátek:
Medeski, Martin and Wood + předkapela: 18:15 - Ronnie Scott's 
Jazz Voice: 19:30 - Barbican
Hugh Masekela and Larry Willis + Zena Edwards: 19:30 - Southbank Centre, Royal Festival Hall 
Hossein Elizadeh: 19:30 - Southbank Centre, Queen Elizabeth Hall
Stan Sulzmann’s Neon Orchestra + Brass Jaw: 19:45 - Southbank Centre, Purcell Room
Pedrito Martinez: 20:00 - Artsdepot 
Medeski, Martin and Wood + předkapela: 23:15 - Ronnie Scott's, VYPRODÁNO
Spolupráce