Pianista Harry Waters vyráží se špičkami tuzemského jazzu na listopadové tour po Čechách a Slovensku

Harry Waters se opět vrací do České republiky. Premiérového koncertu se dočká i Slovensko.

Slavného britského pianistu Harryho Waterse diváci v České republice mohli poprvé vidět po boku svého otce Rogera Waterse, zakladatele legendárních Pink Floyd, během turné “In the Flesh“ v roce 2002. Následně si ho pro své evropské turné vybrala populární zpěvačka Marianne Faithfull. Harry Waters se do Čech vrátil  při veleúspěšném tour “Dark Side of the Moon“ v roce 2007. S českými muzikanty se objevil na pódiu poprvé o dva roky později, kdy vystoupil jako speciální host ve vyprodané pražské O2 areně v rámci koncertu Filipa Benešovského “ The Wall 2009“.

Své jazzové premiéry u nás se talentovaný instrumentalista dočkal následujícího jara během finálového večera prestižního mezinárodního festivalu Jazzinec . Londýnský Harry Waters Quartet tak mohl poprvé českému publiku představit svou vlastní tvorbu. Vyprodaný koncert zaznamenal velký úspěch, který si žádal pokračování. V roce 2011 se tak mladý Waters vrátil nejen při celosvětově vyprodaném tour “The Wall Live“ mezinárodně oceněném jako “Classic Rock Event of the Year”, kde opět vystupoval se svým otcem, ale aby zde odehrál i své vlastní, speciální jazzové tour. Právě na jaře 2011 vznikl projekt zvaný Harry Waters & Friends, ve kterém výrazný pianista hraje s českou jazzovou elitou. Další beznadějně vyprodané tour dalo na srozuměnou, že si Harry vybudoval u nás rozsáhlou fanouškovskou základnu.

Následný návrat kapely Harry Waters Quartet jako jednoho z headlinerů letošního Jihočeského jazzového festivalu v Českých Budějovicích navnadil fanoušky na podzimní tour, na kterém londýnský pianista vystoupí opět s projektem Harry Waters & Friends. Během sedmi listopadových koncertů v Čechách a na Slovensku Harryho na pódiu budou doprovázet stálice tuzemské jazzové scény. Diváci se tak mohou těšit na slavného saxofonistu Jakuba Doležala (Jan Kořínek and Groove, Ondřej Pivec Quartet, Charlie Sawyer), žádaného kontrabasistu Jana Greifonera (Petra Ernyei Quartet, Jan Smigmator Swinging Trio, J.J. Jazzmen) a všestranného bubeníka Martina Linharta (Andrea Bocelli, Tonya Graves, Big Band Felixe Slováčka).

17.11. Trutnov – Koncertní síň Bohuslava Martinů
18.11. Praha – Jazz Dock
19.11. Kostelec nad Orlicí – SK Rabštejn
20.11. Žatec – Městské divadlo
21.11. Ostrava – Parník
22.11. Nitra (SK) – Music A Café
23.11. České Budějovice – Highway 61

 

Spolupráce