Londýnská kapela Harry Waters Quartet hostem prestižního Jihočeského jazzového festivalu

Britské jazzové seskupení Harry Waters Quartet se po dvou letech vrací do České republiky, aby zde odehrál exkluzivní koncert v Českých Budějovicích.

              Famózní londýnský pianista Harry Waters si v České republice získal širokou fanouškovskou základnu. Poprvé ho zde diváci mohli vidět v roce 2002 na turné In the Flesh po boku svého otce Rogera Waterse, leadra  legendární rockové kapely Pink Floyd. Zanedlouho si ho pro své evropské turné vybrala světoznámá zpěvačka Marianne Faithfull. Později se Harry Waters vrátil  při veleúspěšném tour Dark Side of the Moon.  S českými muzikanty stanul na pódiu poprvé v říjnu roku 2009, kdy vystoupil jako speciální host ve vyprodané pražské O2 areně v rámci koncertu Filipa Benešovského The Wall 2009.

                Následující jaro se během finálového večera prestižního mezinárodního festivalu Jazzinec konala středoevropská premiéra vystoupení kapely Harry Waters Quartet. Mladý pianista tak mohl poprvé českému publiku představit svou vlastní jazzovou tvorbu, ovlivněnou velikány typu Oscara Petersona či Keitha Jarreta. Vyprodaný koncert zaznamenal fenomenální úspěch, který si žádal pokračování. V roce 2011 se tak populární klavírista vrátil nejen při celosvětově vyprodaném tour The Wall Live, ale aby zde odehrál i své vlastní, speciální jazzové tour, jenž opět beznadějně vyprodal.

                Nyní se Harry Waters Quartet vrací 11. srpna do Českých Budějovic, kde odehraje letos jediný exkluzivní koncert v České republice. Nápaditý instrumentalista se ve své domovské kapele obklopil špičkovými muzikanty světové jazzové scény. Na pódiu ho tak doprovodí přední britský saxofonista, multiinstrumentalista a producent Ian Ritchie, kterého posluchači znají ze seskupení Ian Ritchie‘s SOHO project, Holly Penfield Quintet, ale samozřejmě také jako saxofonistu celosvětového tour Rogera Waterse Dark Side of the Moon a z jeho alba Radio K.A.O.S., které rovněž produkoval. Na postu kontrabasisty se diváci mohou těšit na Izraelce Yarona Staviho, člena kapel Gilada Atzmona The Orient House Ensemble, dále také známého ze spolupráce s předními světovými orchestry a muzikanty, jako jsou David Gilmour, Phil Manzanera, Peter King, Jarek Smietana nebo Larry Coryell. Za bicí usedne jeden z nejvyhledávanějších bubeníků ostrovní jazzové scény – Jon Scott. Jeho domovskou kapelou je uznávaný Kairos 4tet, držitelé ocenění MOBO Award 2011 v kategorii Best Jazz Act ve Velké Británii. Pro svůj talent se na něj obrací spousta umělců jako např. Will Vinson, Rory Simmons, Julian Siegel.

foto: Patrick Marek

Spolupráce