Dark Side of the Moon zazní na Zimním stadionu v Bílině. Jako speciální host vystoupí Michal Malátný.

Úspěšný projekt Filipa Benešovského a bratrů Kašparových se vrací tentokrát na Zimní stadion do Bíliny, a to za účasti exkluzivního hosta - Michala Malátného.

Doposud celkem sedmkrát hudební seskupení kolem Filipa Benešovského nabídlo divákům v České republice unikátní show skupiny Pink Floyd„The Wall“. Poslední z těchto představení se uskutečnilo ve vyprodané pražské O2 areně v roce 2009 za účasti výjimečných hostů, jako jsou Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Radim Hladík ( Blue Effect ), Zdeněk Kluka a Roman Dragoun (Progres 2) nebo synRogera Waterse - Harry. Historie tohoto projektu však sahá až do roku 2002.

   Během té doby došlo i na realizaci dalších skladeb této britské legendy a také k nastudování jednoho z nejzásadnějších rockových  alb historie – „Dark Side of the Moon“. S touto myšlenkou přišli bratři Tomáš a Michal Kašparové, a tak v podstatě téměř ve stejném muzikantském složení jako „The Wall“ spatřil „Dark Side“ po česku světlo světa v listopadu roku 2006 v Roudnici nad Labem. Poté se s velkým úspěchem reprízoval v Plzni, v Žatci, v Litoměřicích a v září roku 2011 také v opavském kině Mír.

   Nyní se chystá tým kolem Benešovského k prozatím největšímu indoorovému provedení „Dark Side of the Moon“ v historii tohoto jejich projektu. Představení se uskuteční 23. března roku 2012 na Zimním stadionu v Bílině. Jako exkluzivní host po tříleté pauze vystoupí Michal Malátný.

   První část koncertu je „The Best of Pink Floyd and Roger Waters“, po přestávce pak následuje samotné album „Dark Side of the Moon“. Celé vystoupení je opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, mnoha rekvizitami, filmovými střihy, českými titulky a také drobnými hereckými výstupy. Jedná se tedy o skutečně jedinečnou a neopakovatelnou audiovizuální show, která se připravovala řadu měsíců.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v Informačním centru v Bílině (info@kckaskada.cz, tel: 417 810 985), v síti Ticketportal.cz a od konce ledna také v síti Ticketstream.cz.

Více informací na webu: www.thewall2009.cz a www.pinkfloyd.cz.

Plakát

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filip Benešovský

 

 

 

 

 

 


 

Michal Malátný

Spolupráce