Nazareth se vrací do ČR

Rocková legenda Nazareth se opět vrací do České republiky. Na přelomu listopadu a prosince odjede hned několik koncertů a rozsvítí i vánoční strom na Staroměstském náměstí.

Skotská skupina Nazareth je v České republice už jako doma. Nejen, že si oblíbili české pivo a pokrmy, ale obrovská podpora českých fanoušků nutí promotéry pravidelně zařazovat rockové matadory do svých programů. I letos těsně před Vánoci tomu nebude jinak. Ve svém Big Dogz World Tour 2011 neopomněli zařadit hned půl tuctu koncertů v Česku a koncertovat se bude i u našich slovenských sousedů v Bratislavě.

   „Minulý rok byl ve Vaší republice zlomovým. Podařilo se nám odjet šňůru po větších městech, která slavila velký úspěch. Nahráli jsme u vás nejnovější živé album Big Dogz ve spolupráci s českým muzikantem Pavlem Bohatým, který doprovázel kapelu na piano ve skladbě ´Butterfly´. Česko je pro nás velmi zajímavou a inspirativní zemí jak z pohledu byznysu tak i relaxace.“ Komentuje manažer kapely Alan Cottam.

   Během letošního turné si fanoušci přijdou na své. Nejen, že zazní nejznámější hity kapely jako Love Hurts nebo Dream on, které na vystoupení nesmí chybět. Zazní také tři písně z jejich nového alba Big Dogz, pro které si kapela připravila novou světelnou choreografii. Zejména fanoušci, jenž dorazí do pražského Paláce Lucerna, si užijí neopakovatelnou show umocněnou výjimečným prostorem.

   Frontman kapely Dan McCafferty přijíždí do Prahy o několik dní dříve, aby se představil českým fanouškům společně s Českou Miss, zpěvačkou Jitkou Válkovou v duetu remaku skladby ´Love Hurts´. Společně vystoupí na Staroměstském náměstí 26.11. při odhalení vánočního stromu.

   „Nabídka nazpívat společný duet přišla od managementu zpěvačky Jitky Válkové. Těší nás, že se obdobný nápad zrodil také v České republice,“ říká manažer kapely Alan Cottam.

Slavnou píseň Love Hurts, kterou si český posluchač připomene jako ústřední skladbu k romantickému  filmu Scarlet, si Dan McCafferty střihnul před pár lety i v duetu ruské veřejné televizní stanice, společně s tamnější divou Tatianou Ovsienko.  „Pamatuji se, že si tehdy Dan McCafferty nechal sáhnout do svých pěstěných, stříbrných kadeří a nechal si je zkrátit. Byla to obrovská a prestižní událost. O to více nás těší, že skladbu přiblížíme zase o něco mladšímu a nejen českému publiku,“ prozrazuje Cottam. 

Big Dogz World Tour 2011

 29.11.         Praha –Palác Lucerna
 30.11.         Solnice – Společenský dům (okres Rychnov nad Kněžnou)
   2.12.         Bratislava - ŠH Pasienky
   3.12.         Ostrava – ČEZ Aréna (45min show) Rádio Čas
   4.12.         Bezno – Kulturní dům
   6.12.         Brno – Semilasso
   7.12.         Havlíčkův Brod – Kulturní dům 

www.nazarethdirect.co.uk

www.nazareth.estranky.cz

Spolupráce