Dark Side of the Moon v Opavě

Po tříleté pauze se vrací Filip Benešovský a bratři Kašparové s adaptací slavného alba Pink Floyd „Dark Side of the Moon“.

     Celkem sedmkrát doposud hudební těleso kolem Filipa Benešovského nabídlo divákům v České republice unikátní show skupiny Pink Floyd – „The Wall“. Poslední představení se uskutečnilo ve vyprodané pražské O2 areně v roce 2009 za podpory takových hostů, jako jsou Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Zdeněk Kluka a Roman Dragoun (Progres 2), Radim Hladík ( Blue Effect ) nebo syn Rogera Waterse - Harry. Historie tohoto projektu však sahá až do roku 2002.

    Za tu dobu došlo i na realizaci dalších skladeb této britské legendy a také k nastudování jednoho z nejzásadnějších rockových  alb historie – „Dark Side of the Moon“. S tímto nápadem přišli bratři Tomáš a Michal Kašparové, a tak v podstatě téměř ve stejném muzikantském složení jako „The Wall“ spatřil „Dark Side“ po česku světlo světa v listopadu roku 2006 v Roudnici nad Labem. Reprízoval se pak veleúspěšně v Plzni, v Žatci a v řijnu roku 2008 v Litoměřicích ve vyprodaném Domě kultury.

    Nyní, po tříleté pauze se Filip Benešovský a bratři Kašparové opět vrací s touto ohromující show o lidské hlouposti, tentokrát 10. Září 2011 do opavského kina Mír. První část koncertu je „The Best of Pink Floyd and Roger Waters“, po přestávce pak následuje samotné album „Dark Side of the Moon“. Představení je opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, mnoha rekvizitami, filmovými střihy, českými titulky a také drobnými hereckými výstupy. Jedná se tedy o skutčně jedinečný a neopakovatelný audiovizuální zážitek, jehož příprava si vyžádala celé měsíce. 

Předprodej lístků začíná 11.srpna na webu www.slunaopava.wbs.cz nebo na telefonu 553 712 319. Vstupenky jsou k dostání v ceně 100 Kč v předprodeji a 130 Kč na místě. 

Více informací na webu projektu: www.thewall2009.cz

Spolupráce