Skupina Taliesyn poprvé zahraje v Jesenici u Rakovníka

Premiérový koncert se odehraje již 10. června v klubu Truhlárna.

Již několik měsíců uběhlo od vydání alba Zvesela!, kterým na sebe výrazně upozornila přažská hudební formace Taliesyn. Signifikantní esence folkové hudby, rocku, world music, jazzu, ale i angloamerického písničkářství, ostrovních balad či českomoravského folklóru strhla na svou stranu řady fanoušků po celé České republice. Nyní kapela poprvé zahraje v Jesenici u Rakovníka. Koncert se odehraje 10. června v klubu Truhlárna. O tom, že tentokrát se do Jesenice přijede podívat hudební těleso evropského měřítka svědčí i to, že si Taliesyn jako účinkující vybral i vídeňský festival Montmartre.

Čtvrtého září vystoupí skupina jako hlavní hvězda finálového dne festivalu Montmartre – Kunst im Park. Sedmý ročník populárního největšího multikulturního festivalu ve Vídni, který každoročně navštíví na šedesát tisíc příchozích, tak poprvé v pozici headlinera přivítá českou skupinu. „Hudba této kapely je něco, na co spousta lidí čekala. Dlouhou jsem tak výbornou muziku neslyšel a jsem opravdu velmi šťastný, že Taliesyn budeme moci letos přivítat na Montmartru.“ dodává dramaturg festivalu Erich Porsch.  O den později  Taliesyn zahrají ve slavném Tunnel Clubu v centru Vídně. Kapela tak uzavře speciální rakouské tour, jemuž bude ještě předcházet festivalová sezóna v České republice. Během té skupina navštíví např.  Lovosický Žafest nebo věhlasný multikulturní festival Colours of Ostrava.

V rámci tour k nové desce se tak i Jesenice u Rakovníka může těšit na zcela mimořádný koncert kapely, jejíž členové působí po boku interpretů jako Marie Rottrová, Roman Dragoun nebo v kapelách Neřež, Bran či Irish Dew.Více informací na:
www.taliesyn.cz
www.truhlarstvi-louzensky.cz

Spolupráce