Taliesyn vystoupí jako headliner největšího multikulturního festivalu ve Vídni

Kapela Taliesyn po vydání úspěšného alba Zvesela! chystá svou nezaměnitelnou hudební tvorbu představit i rakouskému publiku. Jako hlavní hvězdy si Taliesyn vybral i vídeňský festival Montmartre, který každoročně navštíví přes šedesát tisíc lidí.

 

Již několik měsíců uběhlo od vydání alba Zvesela!, kterým na sebe výrazně upozornila přažská hudební formace Taliesyn. Signifikantní esence nejen folkové hudby, rocku, fusion, world music, jazzu, ale i angloamerického písničkářství, ostrovních balad či českomoravského folklóru strhla na svou stranu řady fanoušků po celé České republice. Nyní se kapela vydává do Rakouska, kde v září odehraje dva exkluzivní koncerty.

Čtvrtého září vystoupí  Taliesyn jako hlavní hvězda finálového dne festivalu Montmartre – Kunst im Park. Sedmý ročník největšího populárního multikulturního festivalu ve Vídni, který každoročně navštíví na šedesát tisíc příchozích, tak poprvé v pozici headlinera přivítá českou skupinu. „Hudba této kapely je něco, na co spousta lidí čekala. Dlouhou jsem tak výbornou muziku neslyšel a jsem opravdu velmi šťastný, že Taliesyn budeme moci letos přivítat na Montmartru.“ dodává dramaturg festivalu Erich Porsch.  Třídenní open air festival konaný v prostorách Türkenschanzpark s sebou pravidelně přináší hudební vystoupení umělců z různých zemí světa, výstavy obrazů, promítání filmů, umělecké exhibice, divadelní vystoupení, autorská čtení, kabaret, pantomimu a mnoho dalšího.

 O den později  Taliesyn zahrají ve slavném Tunnel Clubu v centru Vídně, který si nese již třicetiletou hudební tradici. Kapela tak uzavře speciální rakouské tour, jemuž bude ještě předcházet festivalová sezóna v České republice. Během té skupina navštíví např. Lovosický Žafest nebo věhlasný multikulturní festival Colours of Ostrava.


Více informací na:
www.taliesyn.cz

Spolupráce