Sázavský koncert opět slibuje hvězdné obsazení: do kláštera letos přijedou Spirituál kvintet, Neřež i Ondřej Havelka se svými legendárními Melody Makers

Sázava zažije v květnu opravdový svátek. V pátek 27. se totiž do zahrad Sázavského kláštera sjedou legendy české hudební scény. Po boku nejdéle existující české folkové formace - Spirituál kvintetu - se představí další stálice na folkovém nebi, kapela Neřež. Celý večer pak uzavře herec, režisér a zpěvák Ondřej Havelka v doprovodu svých nenahraditelných Melody Makers.

 

     Stalo se již příjemnou tradicí, že konec května na Sázavě patří speciálnímu počinu zvanému Sázavský koncert, kdy si zpěvák, kytarista a skladatel z kapely Neřež (dříve Nerez) Vít Sázavský zve na oslavu svých narozenin významné hudební hosty. Po letech, kdy se mezi gratulanty objevily hvězdy jako Marie Rottrová, Bratři Ebenové nebo Jana Kirschner, i letos slibuje již 4. Sázavský koncert program nabitý slavnými interprety.

       Pozvání na další ročník Sázavského koncertu totiž přijala nejstarší, nejznámější a dnes již legendární folková skupina Spirituál kvintet, která oslavila v loňském roce ve vyprodané Lucerně neuvěřitelných 50 let své existence. Společně s přáteli a bývalými členy si tak mohli „spirituálové“ připomenout např. i koncert bratrů Nedvědových na vyprodaném Strahovském stadionu. V Sázavě posluchači uslyší písničky nové i starší. Spirituál kvintet se jim představí s novou zpěvačkou Veronikou Součkovou tak, jak ho znají i tak, jak ho možná ještě nikdy neslyšeli.

      Mezi účinkujícími nebude chybět ani mateřská kapela Víta Sázavského, Neřež, která publiku na Sázavě poprvé zahraje v nové, rozšířené sestavě.  Flétnista Robert Fischmann a klávesista Vít Beneš zapůsobili na zakladatele skupiny doslova jako živá voda.Posluchači se ale kromě nového a svěžího zvuku kapely mohou těšit i na písničky z připravovaného alba s názvem „Kolektivní vina“, které bude pokřtěno právě na Sázavě.Nebudou chybět ani melodie z úspěšného filmu dle předlohy Michala Viewegha Román pro muže, k němuž Neřež složili hudbu.

      Závěr čtvrtého ročníku Sázavského koncertu se bude odehrávat ve velkém stylu a vrátí diváky hned o několik desetiletí zpátky. Pódium bude patřit populárnímu herci, režisérovi a frontmanovi Ondřeji Havelkovi a jeho výborným Melody  Makers. Nenapodobitelné interpretace skladeb swingové éry v podání jednoho z nejproslulejších dobových orchestrů ve střední Evropě pravidelně vyprodávají sály a divadla po celé zemi. Stylizace koncertní show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, kostýmy a účesy interpretů počínaje a celkovou režií představení konče. Vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers se tak stávají vskutku nezapomenutelným audiovizuálním zážitkem.

      Koncert se koná v pátek 27. května od 20 hodin v zahradě Sázavského kláštera za každého počasí. Vstupenky v ceně 350 Kč je možné zakoupit v síti Ticketstream na www.ticketstream.cz a v dalších předprodejích, viz www.sazavskykoncert.cz

Spolupráce